Šviežios prieskoninės žolelės ar džiovintos?

Daugelyje maisto parduotuvių yra platus pasirinkimas tiek šviežių tiek džiovintų prieskoninių žolelių. Tačiau renkantis tarp jų, viskas priklauso nuo to apie kokią žolelę mes kalbame ir kur ją naudosime. 

Mes patariame salotoms ir kitiems nevirtiems patiekalams, kiek įmanoma, naudokite šviežias žoleles. Tačiau patiekalams, kurių gaminimo laikas ilgas (pvz.: sriuboms, troškiniams ar kita) naudokite džiovintas žoleles. 

Tačiau jei nutinka taip, jog receptas reikalauja džiovintų žolelių, o turite tik šviežias nenusiminkite. Atsiminkite, jog :

 1 a.š džiovintų žolelių = 3 a.š. šviežių žolelių. 

Šis santykis dažniausiai taikomas daugumai prieskoninių žolelių, tačiau yra tokių prieskonių kaip imbieras. Jis džiovintas yra daug intensyvesnis, negu šviežias, todėl mes dažniausiai naudojame : 1 v. š šviežio imbiero = 1/2 a.š džiovinto malto imbiero

Daugelio žolelių skonis ir aromatas stiprėja, jas sudžiovinus. Tarp jų: raudonėlis, mairūnas, rozmarinas, čiobrelis, šalavijas, bet yra tokių prieskoninių žolelių kaip kalendros lapeliai, kurie džiovinant praranda savo gerąsias savybės. 

Jei paklaustumėte mūsų, kurias žoleles reiktų naudoti. Mūsų atsakymas būtų tiek džiovintas, tiek šviežias. Abiejų rūšių žolelės suteikia nuostabių skonių mūsų patiekalams ir yra naudingos mūsų sveikatai. 

 

 

 

Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti