Prieskonių naudojimas pagal pasaulio virtuves

Manau, kad dabar yra pats tinkamiausias laikotarpis, kada šis straipsnis turi pasiekti jus. Tikriausiai dauguma iš mūsų yra begalo išsiilgę kelionių ir pasvajojate kur šį rudenį būtumėte atsiradę. Pagalvojame ir mes, kokius patiekalus būtume išragavę, galbūt ispanišką Paeliją, kroatišką Buzarą, o gal net gardžiąją Tom Yam sriubą.

Kiek ankščiau mes namuose stengdavomės gaminti kuo paprastesnius patiekalus. Pirmiausia dėl laiko stokos, o antra, kad būtų malonumas apsilankyti restorane ar išragauti patiekalus kelionėje. Tačiau dabar laikotarpis kitoks, visai nejučia garbingą virtuvės spintelę užkariavo rytietiški makaronai, ryžių lakštai ir visokiausi jūros dumbliai :) Jei jau kelionėmis pasimėgauti neišeina, tai naujus skonius atraskime savo virtuvėse.

Jei ir jūs stengiatės paįvairinti savo virtuvę pasaulio patiekalais, šį lentelė puikiai jums pravers. Joje pateikiame kiekvienoje pasaulio virtuvėje naudojamus prieskonius. Žinoma prieskonių yra dauguma, tačiau mes lentelėje pateikėme tik tuos, be kurių pasaulio virtuvės neišgyventų!  :)

prieskoniai pagal salis pasaulio skoniai

 

Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti