Juodieji, žalieji, raudonieji ir baltieji pipirai - ar žinote kuo jie skiriasi?

Ar žinojote, kad juodieji, žalieji ir baltieji pipirai yra vieno ir to paties augalo (Piper Nigrum) vaisiai? Jų spalvos ir skonis priklauso nuo vaisių surinkimo etapo, bei jų apdorojimo būdo. 

pipiru rusys, prieskonių rūšys, pipirų rūšys prieskoniu rusys

JUODIEJI PIPIRAI - pati populiariausia ir plačiausiai naudojama pipirų rūšis. Turbūt daugelis pagalvotų, jog juodieji pipirai tai jau visiškai subrendę vaisiai, tačiau taip nėra. Savo dydžiu jie yra visiškai užaugę, tačiau vis dar žali ir ne visai prinokę. Vaisiai skinami ir džiovinami saulėje. Džiovinimo metu, vaisiaus oda tampa juoda. Juodieji pipirai turi aštrų pojūtį ir suteikia patiekalui šildantį skonį. 

BALTIEJI PIPIRAI - visiškai subrendę augalo vaisiai, kurie prieš skynimą yra raudonos spalvos. Dažniausiai nuėmus derlių šie vaisiai kelias dienas yra laikomi tekančiame vandenyje, kol nusilupa jų raudona luobelė ir tik tuomet džiovinami saulės šviesoje. Šie pipirai yra šiek tiek švelnesni nei juodieji pipirai. Jie dažniausiai naudojami patiekaluose, kur nenorite, jog matytųsi juodieji pipirai. Puikiai tinka naudoti įvairiems padažams, žuvies patiekalams. 

ŽALIEJI PIPIRAI - tai neprinokę pipirų vaisiai, skinami tuo pačiu prinokimo etapu kaip ir juodieji pipirai, tačiau jiems neleidžiama išdžiūti. Šie pipirai gali būti marinuoti acte arba sūryme. Jų skonis ir aštrumas yra mažiau intensyvus nei juodųjų pipirų. 

RAUDONIEJI (ROŽINIAI) PIPIRAI - yra visiškai kito tropinio medžio vaisiai, kilę iš Pietų ir Centrinės Amerikos. Dėl savo patrauklios išvaizdos, bei lengvų vaisių bei gėlių poskonių rožiniai pipirai dažniausiai naudojami dekoruojant patiekalus. 

 

Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti